نساجی ایران

افتتاح دو نمایشگاه بین‌المللی در حوزه صنعت نساجی و پوشاک

بیست وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و دهمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک با حضور صدها شرکت داخلی و خارجی از ایران و هشت کشور دیگر، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، صنعت نساجی و پوشاک، در نمایشگاه صنعت نساجی بیش از ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی از امروز جمعه تا دوم آبان ماه گردهم می آیند و ضمن ارائه توانمندی های خود، زمینه های سرمایه گذاری، مبادلات تجاری و بازرگانی را فراهم کرده و با یکدیگر به گفت وگو و تبادل اطلاعات نوین این صنعت می پردازند.

در این نمایشگاه ۱۵۵ شرکت داخلی و ۴۰ شرکت خارجی از هشت کشور شامل آلمان، ایتالیا، تایوان، ازبکستان، کره جنوبی، ترکیه، هند و چین جدیدترین تولیدات و خدمات خود را در حوزه صنعت نساجی ارائه می کنند.

برگزاری دستاوردها، ظرفیت ها و توانمندی های کارخانه ها، شرکت ها، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، نمایش آخرین دستاورد های علمی و فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوری ها به کشور، ایجاد ارتباط های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کارآفرینی و اشتغال پایدار؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

همچنین شرکت کنندگان در دهمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران، برترین تولیدات شامل انواع پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه و دیگر مدل های تولیدی در قالب طرح و رنگ های گوناگون و همچنین دستگاه‌ها و تجهیزات تولید پوشاک را در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.

گردش مالی بازار پوشاک کشور سالیانه حدود هشت هزار میلیارد تومان است که سهم بخش داخلی از این بازار بزرگ فقط حدود ۳۹ درصد است و ۷۰ درصد دیگر این بازار در دست واردکنندگان است که پوشاک را عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور می کنند.

این دو نمایشگاه تا دوم آبان ماه هر روز از ساعت 8 تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران میزبان علاقه مندان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا