نساجی ایران

صنعت نساجی زنجان؛ توانمند در افزایش شاخص اشتغال استان

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: صنعت نساجی استان می‌تواند شاخص اشتغال، توسعه، صادرات و رشد اقتصادی زنجان را افزایش دهد.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، محمود ضرابی روز دوشنبه ۱۴ شهریورماه در جلسه جمع‌بندی بازدید کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از واحدهای تولیدی استان، با اشاره به اینکه صنعت نساجی استان رتبه دوم کشور این بخش را در اختیار دارد، ابراز کرد: طی سال‌های گذشته این صنعت مظلوم بوده و موارد و مشکلات عدیده‌ای داشته است، اما بازدید امروز و هماهنگی مسئولان استانی و کشوری، نویدبخش روزهای پر از امید برای این صنعت خواهد بود تا در راستای توسعه این صنعت گام برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه صنعت نساجی در استان زنجان صورت گرفته و سرمایه‌گذاران بزرگی از کشور در استان حضور پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: صنعت نساجی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است که می‌تواند هم در شاخص افزایش اشتغال در استان، توسعه تولید و صادرات و رشد اقتصادی و نیز جایگاه استان در صنعت کشور نقش به سزایی را ایفا کند.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر ایجاد ارزش‌افزوده صنعت نساجی، ادامه داد: این صنعت دارای مشکلاتی در بخش‌های مختلف است که از آن جمله می‌توان به واردات مواد اولیه و با کیفیتی که استاندارد صادراتی سایر کشورهای جهان برخوردار باشد و تولید با کیفیتی را رقم زند، اشاره کرد.
ضرابی یادآور شد: موضوع اعطای تسهیلات بانکی، ساز کارهای هماهنگ برای صادرات و مشکل تعرفه ترجیحی و بازارهای رقابتی صادراتی و … از مشکلاتی است که در صورت حل آن می‌توان توسعه و اشتغال بسیار مطلوبی را برای این صنعت متصور بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه استان زنجان از نظر اشتغال وضعیت مطلوب‌تری داشته و نرخ بیکاری استان ۵.۴ درصد است، ابراز کرد: صنعت نساجی استان یکی از صنایع تاثیرگذار بوده و در این بخش شرکت‌هایی در استان حضور دارند که در صنعت نساجی به عنوان برند در سراسر کشور شناخته می‌شوند.

ناصر فغفوری خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد اشتغال حوزه صنعت استان در حوزه نساجی است که این ظرفیت قابلیت افزایش نیز دارد.

گفتنی است، بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طی یک روز از واحدهای تولیدی سرجین‌بافت، لایی‌ساز، نیک‌ریس، اطلس‌جین بافت و واحدهای زیرمجموعه پرچین و پرریس، پویا ریس ابهر، نساجی رازی ابهر و نخ و الیاف آپادانا ابهر بازدید و از نزدیک در روند کار و تولید این واحدها قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا